UBP Milletvekili Öztürk Türkiye’den Getirteceği İlaçları, Kocasının Kıbrıs’ın Güneyine Para Kaçırarak Elde Ettiği Yasa Dışı Kazançla mı Ödeyecek?

İki Toplumlu Sağlık Komitesi’nin görüşmeleri ve Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın temasları sonucu, Kıbrıs’ın güneyinden Kıbrıs’ın kuzeyine gönderilmesi kararlaştırılan ilaçların kabul edilmemesi gerektiğini söyleyen UBP Milletvekili Yasemin Öztürk’ün kocası, geçtiğimiz ay Kıbrıs’ın güneyine yetkili makamlardan izin almaksızın yüklü para kaçırmaktan tutuklanmıştı.

(Kıbrıs Postası)

UBP Milletvekili salgınla mücadele edilen bu dönemde Kıbrıs’ın güneyinden dayanışma adına gelen ilaçları kabul etmeyeceğini belirtmiş ve ilaçların aynısını Türkiye’den getirtmek için çalışma başlatacağını, gelecek olan ilaçları ise kendi cebinden ödeyeceğini duyurmuştu.

Öztürk İlaçları, Kocasının Para Kaçırarak Elde Ettiği Yasa Dışı Kazançla mı Ödeyecek?

Öztürk’ün başlatacağı çalışma sonucunda gelmesi muhtemel ilaçları; kocasının, kendisinin de milletvekili olduğu, ülkeden döviz kaçırarak yasa dışı elde ettiği kazançla mı ödeyeceği ise merak konusu.

Ne Olmuştu?

Mağusa’da MF VİP Döviz bürosu ortakları Muhammet Öztürk ve İranlı Farbot Sajadi’nin, taksi şoförü Aytekin Nurçin’in Kıbrıs’ın güneyinde bir müşterilerine götürmesi için verdikleri 28 bin 300 Euro’yu sirkat ettiği yönündeki şikayetinin ardından her 3 şahıs da tutuklanmıştı.

Yapılan şikayet üzerine  polisin yürüttüğü soruşturma kapsamında Kıbrıs’ın güneyine toplam 80 bin Euro para geçirdikleri tespit edilen Muhammet Öztürk ve FarbotSajadi de geçtiğimiz günlerde teminata bağlanarak serbest bırakılmıştı.

3 ayrı tarihte yetkili makamlardan izin almaksızın toplamda 80 bin Euro’nun Kıbrıs’ın güneyine geçirilmesi konusunda Öztürk, ortağını ve taksiciyi “Para Kambiyo Yasası’na aykırı hareket” suçlamasıyla tutuklamıştı.

Muhammet Öztürk ve Farbot Sajadi Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak ileride yargılanmak üzere teminata bağlanmıştı.

Para kaçırmaktan tutuklanan ortak.
3K Paylaşımlar