Ülkede Yabancı Parti Temsilcilikleriyle İlgili Düzenleme Yok!: AKP Gibi Faşist, Altın Şafak da Açarsa Hükümet Ne Yapacak?

4’lü hükümet yabancı siyasal partilerin Kıbrıs’ın kuzeyinde temsilcilik açmasına ilişkin henüz bir düzenleme yapmadı.

Hükümet, “Kural Koyacağız” Demişti

4’lü hükümet, Bağımsızlık Yolu’nun, AKP Temsilciliği ve Gençlik Kolları’nın ülkemizde yasal olarak kurulup kurulmadığı, hangi mevzuat uyarınca kurulduğu ve faaliyetlerinin ilgili Bakanlıkça denetlenip denetlenmediği konusunda yaptığı bilgi edinme başvurusuna “Hükümetimiz bu tür durumlara dair kural koyma çalışması yürütmektedir” demesine rağmen hala bir düzenleme getirmedi.

Hükümet bu konuda sessizliğini korurken, “AKP Kıbrıs Temsilcileri ve Gençlik Kolları” faşist AKP İktidarı yetkililerinin adadaki ziyaretlerine eşlik etmeye devam ediyor.

Suçların Ömlenmesi Protokolünü İmzalayıp, Soluğu Suçlu’nun Yanında Aldı

Son olarak AKP Kıbrıs Temsilcileri ve Gençlik Kolları”, “Suçların Önlenmesi ve Ülkeye Giriş Çıkışlarda Sakıncalı İnsanların Tespitine Yönelik İşbirliği Protokolü” imzalamak üzere adaya gelen AKP’nin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, 22 Ocak Olayları’nda hüküm giyen suçlu Mehmet İpek’i ziyaretine eşlik etti.

Ya Yunanistan’daki Altın Şafak da kktc’ye Temsilcilik Açarsa?

Türkiye’de faaliyet gösteren partilerin ülkedeki çalışmaları konusunda sessiz kalan hükümetin, Yunanistan’da  faaliyet yürüten faşist Altın Şafak kktc’de temsilcilik açarsa nasıl tepki vereceği merak konusu.

İlgili haberler;

Hükümet Yabancı Siyasal Partilerin Ülkedeki Yasal Statüleri İçin Çalışma Yapacaktı: Sonuç Sıfır!

İçişleri Bakanlığı’ndan AKP Yanıtı: “Şu An Kural Yok, Kural Koyma Çabası İçindeyiz”

İçişleri Bakanlığı, AKP Temsilciliği ve Gençlik Kolları’nın Ülkemizdeki Statüsü Hakkında Cevap Verdi

 

28 Paylaşımlar