YDP’li yetkiliye karantina kıyağı!

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkan Yardımcısı Suphi Asiltürk, Türkiye‘nin dört bir yanını dolaşıp döndü. Karantinaya girmeden bu kez de adanın 4 bir yanını dolaştı.

Özgür Gazete

Kıbrıslı-Türkiyeli ayrımı üzerinden siyaset yapıp ‘ezilen’ Türkiyeliler’in partisi olduğunu iddia eden YDP, hükümet olmanın avantajıyla yetkililerine ve onların yakınlarına kıyak üstüne kıyak geçmeye devam ediyor.

Arıklı, risk altındaki birçok yurttaş halen aşı olmak için sıra beklerken, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı milletvekillerinin aşı olduğunu duyurmuştu.

Öte yandan Arıklı’nın oğlu, Ercan Arıklı’ya karantina muafiyetini uygulanmıştı.

Ayrıca Arıklı’nın karantina için kaldığı Oasis Otel yetkilisi, hastaların nakli için arayan Pandemi Merkezi doktoruna “Otelimiz protokol ve kendi çalışanlarımız için ayrılmıştır” diyerek, hastaları kabul etmemişti.

Yanı sıra, Lefkoşa Devlet Hastanesi Acil Servis hekimlerinden Şebnem Benar, YDP’li vekil ırkçı Bertan Zaroğlu’nun, vekilliğini öne sürerek iki kişilik odada tek kişi kalmak için torpil kullanmaya çalıştığını, odasını vatandaş ile paylaşmak istemediğini ve o gece nöbet tutan sağlık çalışanlarının bu girişime engel olduğunu kaydetmişti.

Ayrıca Zaroğlu tedavi için halkın kullandığı hastaneyi beğenmemiş ve özel ambulans uçakla Türkiye’ye gitmişti.


40 Paylaşımlar