Zamlara Karşı Direnişi Büyütüyoruz…

Baraka Kültür Merkezi, 21 Aralık Cumartesi günü saat 11.30’da Sarayönü’nde yapacağı etkinlikle elektrik zammına karşı imza kampanyası başlatıyor.

 

 

Zammın geri alınması talebiyle yıl sonuna kadar sürecek olan imza kampanyasında “Hükümetin halka yeni yıl hediyesi olan 1001 türlü zammına karşı 1002 sembolik imza” hedefleniyor.
Toplanan imzaların, Aralık ayı sonunda Hükümete yeni yıl hediyesi olarak verileceği belirtildi.
Zamcı Noel Dayının ve sanatsal aktivitelerin de yer alacağı etkinliğe, zamlara karşı olan herkesin davetli olduğu duyuruldu.
Dernekten yapılan açıklama şöyle:
Elektriğe, benzine, tüpe yapılan zamlar canımıza tak etti! 
Devletin sağlamakla görevli olduğu sağlık, eğitim, ulaşım, barınma gibi insanca yaşama haklarımız için bile fahiş paralar ödemek zorunda kaldığımız yetmezmiş gibi her geçen gün hayatın pahalılaşması, asfalyalarımızı attırıyor. Hükümetin bize yeni yıl hediyesi olarak “paket”lediği zamlara karşı biz de onlara bir yeni yıl hediyesi hazırlıyoruz. “Elektrik zammı geri alınsın” diyerek bir imza kampanyası başlatıyoruz. 21 Aralık Cumartesi günü saat 11.30’da Sarayönü’nde gerçekleştireceğimiz etkinlikle imzaları toplamaya başlıyoruz.
Hükümetin 1001 türlü zammına karşı 1002 imza diyerek yola çıkıyoruz. Zamcı Noel Dayı ve sanatsal aktivitelerin de yer alacağı etkinliğe, zamlara karşı olan herkesi bekler, halkımızı imza kampanyasına destek vermeye davet ederiz.

0 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply