“Bağımsız Kıbrıs” Organizasyonu ve Program, Elçilik Önünde Basın Açıklaması İle Duyuruldu

Yıllardır kayanın üstüne inatla damlayan su taneciği misali aralıksız sürdürülen Bağımsız Kıbrıs etkinlikleri bu sene de yine gerçekleşiyor.

15 Temmuz ile başlayıp 14 Ağustos ile son halini alan tarih aralığının ada tarihimiz açısında taşıdığı karanlık, emperyalist anlamlar artık halkımızın var ettiği eylem ve etkinlikler ile “14 Ağustos Bağımsız Kıbrıs için Mücadele Günü”nü yaratmıştır.

Bağımsız Kıbrıs 2017’nin organizasyonu 6 örgüt tarafından gerçekleştiriliyor. Adamızın ilerici hareketlerinin farklı renklerini temsil eden ama ortak bir amaç için, Bağımsız Kıbrıs için birleşen örgütlerce gerçekleştiriliyor.

Bu sene itibari ile Bağımsız Kıbrıs tek bir günü aşarak bir etkinlik haftasına dönüşüyor. Bu kapsamda organizatör örgütlerce Lefke’den Mağusa’ya kadar adamızın kuzeyinde çeşitli yerlerde Bağımsız Kıbrıs temalı şiirler, şarkılar, filmler, forumlar ve tartışmaları kapsayan bir dizi etkinlikler gerçekleşecek.

Bugün Türkiye Elçiliği önünde, sokakta açılışını yaptığımız bu etkinlikler dizisini yine burada 14 Ağustos akşamı saat 19:00 da Dereboyu Pronto Çemberi olarak bilinen yerden başlayarak, sırasıyla İngiliz Elçiliği ve Amerikan Konsolosluğundan geçerek burada Türkiye Elçiliği önünde sokakta tamamlayacağız.

Halkımızı,

adanın bütününde sürmekte olan emperyalist işgallere karşı,

emekçileri kuşatan tüm saldırılara ve sömürüye karşı,

emekçileri yerli, göçmen, kuzeyli, güneyli, özel sektör, kamu çalışanı diye bölerek birbirine kırdırmak isteyenlere karşı,

adaya, çıkarları doğrultusunda barış ve huzur gelmesin diye uğraşanlara karşı,

Gerçekleşecek etkinliklere katılmaya ve Bağımsız Kıbrıs şiarını birlikte yükseltmeye çağırıyoruz.

Baraka Kültür Merkezi, Bağımsızlık Yolu, Birleşik Kıbrıs Partisi, Kıbrıs Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Kıbrıs Sosyalist Partisi, TDP Gençlik

 

34 Paylaşımlar