Faşist Sennaroğlu Tutuklandı!

Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu ve kardeşi Mali Şuçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin yürüttüğü bir soruşturma kapsamında ifadeye çağrılmasının ardından tutuklandı.

“Suç gelirlerini aklama” suçlaması kapsamında bugün Mali Şube ekipleri tarafından ifadesine başvurulan Sennaroğlu’nun ilk etapta suça bağlayıcı tespitlerin yapılması nedeni ile tutuklandığı öğrenildi.

Güvenilir kaynaklardan elde edilen bilgilere göre, Sennaroğlu ve kardeşi H.S belediye ile alakalı olmayan Mail Order yöntemi ile Sahte Belge Düzenleme, Sahtelenmiş Belgeyi Tedavüle Sürme, Sahtekarlıkla Para Temini ve Suç Gelirlerini Aklama suçlamaları ile alakalı olarak Mali Şube ekipleri tarafından tutuklandı.

Polis ekiplerinin yürüttüğü soruşturma kapsamında bugün belediyede ve Başkan Sennaroğlu’nun evinde arama yapıldığı, birçok bilgisayar ve belgeye inceleme yapılmak üzere el konulduğu öğrenildi.

Faşistlere Kefillik, İşçi Kıyımı, Angarya Çalıştırma

Sennaroğlu, 22 Ocak Olayları’na liderlik etmişti.

Öte yandan olayların ardından faşist saldırganlara kefil olmuştu.

Ayrıca işçileri angarya çalıştıran Sennaroğlu, işçi kıyımına gitmişti.

İşçilerin mücadelesi sonucunda ise Sennaroğlu geri adım atmış, işçilerin alacaklarının ödenmesine dair protokol imzalanmıştı.

İlgili haberler;

“Grev Sürerken İstihdam Yapan Sennaroğlu Suç İşliyor”

Sennaroğlu’ndan İşçi Kıyımı: 14 İşçi 6 Ay Ödeneksiz İzne Gönderildi!

Sennaroğlu, Afrika Olaylarından Hapis Yatan Faşisti Protokole Oturttu

Sennaroğlu Faşistlere Kefil Oldu

Şiddet Eylemlerinin Arkasındaki UBP Desteği

462 Paylaşımlar