Mağusa’da Satırlarla Ev Bastılar: 1 Ülkücü Aranıyor

Mağusa’da bir Kürt öğrencinin yaşadığı ev, içeride kimsenin bulunmadığı sırada maskeli 7 kişi tarafından basılarak maddi zarara uğratıldı. Güvenlik kameralarına yansıyan olayda, evde bazı eşyaların da çalındığı tespit edildi. Mağusa Ülkü Ocakları üyesi bir kişinin kimliği görüntülerle tespit edildi. Aytuğ Çiftlik isimli Ülkü Ocakları üyesi polis tarafından aranıyor.

Satırlar ve Bıçaklarla Girdiler, Maddi Zarar Verip, Hırsızlık Yaptılar

28 Şubat günü Mağusa’da Levent Öğrenci Yurdu’nda gerçekleşen olayda, bir kısmı yüzü kapalı 7 kişilik bir gurup ellerinde satırlarla ve bıçaklarla kapıyı kırarak eve girdi. Olay esnasında kimsenin bulunmadığı eve maddi zarar veren gurup, kamera görüntülerine göre evde bulunan protein tozu kutularını alarak ayrıldı.

ev 3

ev 4

ev 5

kapı

Polis Bir Kişinin Kimliğini Tespit Etti

Olay sonrası başlatılan soruşturmada polisin bir kişinin kimliğini tespit ettiği öğrenildi. Apartman girişinde bulunan güvenlik kamerasının kaydettiği görüntülerden yola çıkılarak kimliği tespit edilen saldırgan polis tarafından aranıyor.

Kimliği tespit edilen kişinin Ülkü Ocakları üyesi ve DAÜ’de öğrenci olan Aytuğ Çiftlik olduğu, ve daha önce de şiddet olaylarına karıştığı öğrenildi.

Aytuğ Çiftlik Kimdir?

DAÜ’de öğrenci olan Mağusa Ülkü Ocakları üyesi Aytuğ Çiftlik’in, geçtiğimiz Kasım ayında gerçekleşen DAÜ Öğrenci Konseyi seçimlerinde üniversite kampüsü içerisinde yaşanan şiddet olaylarına da karıştığı tespit edildi.

ülkücüler daü olay2

Sosyal medyada KKTC Ülkü Ocakları Başkanı Adem Yurdagül ile fotoğrafları bulunan Çiftlik, ev baskını sırasında yüzünü gizlemeyi başaramayınca kimliği tespit edildi. Kayıplara karışan Aytuğ Çiftlik, yaklaşık 10 gündür polis tarafından aranmasına rağmen, henüz bulunamadı.

Screen Shot 2016-03-14 at 03.34.42

İlgili Haberler;

Kan Akıtan Başkan Oluyor: Ülkü Ocaklarının Gerçek Yüzü

Sabıkalı Ocak Başkanı DAÜ’de Bu Kez Rektörlük Önünü Karıştırdı

 

0 Paylaşımlar