ÖDP: "İŞGALE SON, YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ KIBRIS"

Türkiye devrimci hareketinin önde gelen bileşenlerinnden biri olan Özgürlük Ve Dayanışma Partisi, 14 Ağustosta gerçekleşecek olan ‘Bağımsımz Kıbrıs’ eylemiyle ilgili olarak dayanışma mesajı yayınladı

Mesajda Kıbrıs’ta bağımsızlık içinm ücadele edenler selamlanırken, “Ada genelinde Yunanistan, Türkiye, NATO, İngiltere kısacası bütün emperyalist ve işgalci güçlere karşı verilen bu kavga Kıbrıs adası üzerinde yaşayan bütün halkların ortak bir mücadelesi haline dönüşmeye devam ettikçe güçlenecek ve kazananlar sadece Kıbrıslı Türkler ve Kıbrıslı Elenler olmayacaktır. Zafer Kıbrıs adası üzerinde yaşayan ve bu mücadeleye destek olan bütün halkların ortak zaferi olacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Kıbrıs halkları ile dayanışma içerisinde olunacağı belirtilirken şunlara dikkat çekildi: “

Tüm silahlı güçler Kıbrıs’ı terk etmeli, ABD ve İngiliz üsleri kapatılmalıdır. Kıbrıs`ı Kıbrıslılar yönetmelidir. Kıbrıs halkının kendi geleceğini tayin mücadelesiyle, emekçilerin güvencesizliğin yaygınlaştırılmasına dönük politikalarına karşı yürüttüğü mücadele ile dayanışma içerisinde olmaya devam edeceğiz.”

 

İşte ÖDP Eş Başkanları Alper Taş ve Bilge Seçkin Çetinkaya tarafından kaleme alınan mesajın tamamı:

İŞGALE SON

YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ KIBRIS

14 Ağustos’ta düzenleyeceğiniz Bağımsız Kıbrıs etkinliğine katılan tüm dostları selamlıyoruz.
40 yıldır işgalin sürdüğü bir coğrafyada yaşayan sizlerin “Bağımsız Kıbrıs” haykırışını bizler de destekliyoruz.

Kıbrıs uzun yıllardır Ankara tarafından bilinçli olarak üretimden kopartılarak bir ‘kumarhaneye` çevrildi. Ankara merkezli dayatılan neo-liberal sömürü politikaları ve Kıbrıs`ın cemaatler eliyle kuşatılması bugün de devam ediyor.

Ada genelinde Yunanistan, Türkiye, NATO, İngiltere kısacası bütün emperyalist ve işgalci güçlere karşı verilen bu kavga Kıbrıs adası üzerinde yaşayan bütün halkların ortak bir mücadelesi haline dönüşmeye devam ettikçe güçlenecek ve kazananlar sadece Kıbrıslı Türkler ve Kıbrıslı Elenler olmayacaktır. Zafer Kıbrıs adası üzerinde yaşayan ve bu mücadeleye destek olan bütün halkların ortak zaferi olacaktır.

Tüm silahlı güçler Kıbrıs’ı terk etmeli, ABD ve İngiliz üsleri kapatılmalıdır. Kıbrıs`ı Kıbrıslılar yönetmelidir. Kıbrıs halkının kendi geleceğini tayin mücadelesiyle, emekçilerin güvencesizliğin yaygınlaştırılmasına dönük politikalarına karşı yürüttüğü mücadele ile dayanışma içerisinde olmaya devam edeceğiz.

ÖDP olarak, bundan sonrada Kıbrıs‘ta iki toplumlu, iki bölgeli federasyona dayalı barışçıl bir çözüm yönünde, birarada yaşama ve barış iradesini savunanların yanında olacağız.

 

Çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

Alper TAŞ                                                                             Bilge Seçkin ÇETİNKAYA
Eş Genel Başkan                                                                  Eş Genel Başkan                                                                                          

 

 

 

 

 

69 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply