Ülkü Ocakları Satırlarla DAÜ’yü Bastı, Öğrencilere Saldırdı

Ülkü Ocakları üyesi yaklaşık 15 kişilik bir grup, Doğu Akdeniz Üniversitesi kampüsüne satır ve sopalarla girerek iki öğrenciyi yaraladı.

Saldırı dün öğlen saatlerinde, (DAÜ) kampüsü içerisinde CL Meydanı olarak bilinen kampüsün en kalabalık noktalarından birinde yaşandı. Üniversite güvenlik görevlilerinin gözü önünde gerçekleşen satırlı sopalı saldırı sonrası, darp edilen 2 öğrenci hastaneye kaldırıldı.

Öğrencilerin arkadaşları polise ifade verirken, polisin, Ülkücü grupta yer alan 15 kişiden 4 ismi tespit ettiği öğrenildi.

Polis’ten yapılan açıklamada, “26 Mayıs 2017 tarihinde saat 15.30’da Gazimağusa’da DAÜ kampusu alanı içerisinde, yaklaşık 15 kişi ellerinde bulunan sopalarla toplu halde hareket ederek aralarında önceden husumet bulunan İsmail Hakkı Özkaran ve Enes Özkan’ın vücutlarının muhtelif yerlerine gelişi güzel vurup adı edilenleri ciddi şekilde darp etmişlerdir. Olayda yaralanan şahıslar Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavilerine müteakip taburcu olmuşlardır. Olaya karışan zanlılar aranmakta olup soruşturma devam etmektedir” denildi.

Kimliği tespit edilen ülkücü saldırganlardan Oğuz Fatih Aksu ve Ertuğrul Özküney’in, 2015 ve 2016 yıllarında DAÜ’de Öğrenci Konseyi seçimleri sonrası kampüs içerisinde yaşanan şiddet olaylarında da olayları körükleyen kişiler olduğu tespit edildi.

Saldırganlardan Oğuz Fatih Aksu’nun 7 Kasım 2013’te de, polisin incelediği kamera kayıtlarından “Kanunsuz topluluk”, “Kasti hasar”, “Mülke tecavüz”, “Tecavüzkâr alet taşıma”, “Kavga”, “Rahatsızlık” ve “Sulh ve sükûnu bozucu hal ve harekette bulunma” suçlarına karıştığını gerekçesi ile tutuklanmış, 30 bin TL kefalet senedi karşılığında serbest bırakılmıştı.

(Ülkü Ocakları üyesi Oğuz Fatih Aksu, karıştığı şiddet olaylarından biri sonrası tutuklanmıştı.)

“Hayır” Afişi Asanları Polise İhbar Eden DAÜ Rektörlüğü, Konu Ülkücüler Olunca 3 Maymunu Oynuyor

Türkiye’deki referandumla ilgili “hayır” afişleri asan öğrencileri polise ihbar eden DAÜ rektörlüğü ise, yıllardır kampüs içerisinde terör estiren Oğuz Fatih Aksu ve Ertuğrul Özküney gibi ülkücü “öğrencilerle” ilgili herhangi bir adım atmıyor. Üniversite güvenlik görevlilerinin önünde yaşanan satırlı sopalı saldırı ile ilgili de rektörlüğün bir adım atıp atmayacağı bilinmiyor..

İlgili haberler;

Kan Akıtan Başkan Oluyor: Ülkü Ocaklarının Gerçek Yüzü

Mağusa’da Satırlarla Ev Bastılar: 1 Ülkücü Aranıyor

Kuzeydeki ELAM ‘Gövde Gösterisi’ Yaptı, Polis Uzaktan Baktı

Sabıkalı Ocak Başkanı, DAÜ’de Bu Kez Rektörlük Önünü Karıştırdı

Mağusa’da Demokrat Öğrencilere Dava

0 Paylaşımlar